Zāļu vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības koncerna “Magnum” grupas uzņēmumi Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Somijā, sniedzot atbalstu Ukrainai, ir nosūtījuši uz Ukrainu vitāli nepieciešamās pirmās palīdzības medicīniskās preces un medikamentus viena miljona eiro vērtībā.

Šobrīd no Krievijas militārās agresijas cietuši daudzi cilvēki, arī Ukrainas slimnīcas, kā rezultātā kaujas rajonos trūkst nepieciešamā medicīniskā ekipējuma un pirmās palīdzības medikamentu. Sūtījumā iekļauto preču komplektēšana notika, ņemot vērā Ukrainas pārstāvju izveidotu nepieciešamo pirmās medicīniskās palīdzības preču un medikamentu sarakstu.

“Mēs saprotam, ka šobrīd Ukrainai izteikti nepieciešama militārā palīdzība – ieroči un munīcija, lai stiprinātu savas armijas spēku. Šo palīdzību sniedz virkne valstu. Mazākais, ko mēs kā privātā sektora uzņēmums varam izdarīt, sniegt atbalstu, nodrošinot Ukrainas tautai palīdzību ar tik ļoti nepieciešamo dzīvību glābšanai svarīgo medicīnisko ekipējumu un medikamentiem. Ukrainas tauta cīnās par savu brīvību un mūsu kopējām vērtībām,” saka SIA “Magnum Medical” valdes priekšsēdētājs Mārcis Rutulis.

Medicīnisko preču un medikamentu atbalstu nodrošina Magnum grupā ietilpstošie uzņēmumi Latvijā, Igaunijā, Lietuvā un Somijā, tai skaitā aptieku tīkls “Apotheka” un Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācijas biedrs, zāļu vairumtirgotājs “Magnum Medical”.