Latvijas Zāļu lieltirgotāju asociācijas biedru pilnsapulcē 26. jūlijā ir pieņemts lēmums mainīt biedrības nosaukumu un turpināt darbu kā Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācijai (LNZAA), un šis izmaiņas ir 22. augustā reģistrētas arī Uzņēmumu reģistrā.

“Tā nav tikai nosaukuma maiņa,” saka Jānis Lībķens, LNZAA valdes loceklis. “Šīs pārmaiņas atspoguļo biedrības un tās biedru darbības misijas un mērķa maiņu – mūsu galvenais uzdevums ir veicināt Latvijā pilna sortimenta sociāli atbildīgu zāļu lieltirgotavu attīstību, kuras būtu spējīgas sniegt atbalstu valstij jebkādās krīzes situācijās un nodrošināt nacionāla mēroga zāļu un medicīnas preču apgādi visā Latvijas teritorijā. Par to, cik šis uzdevums ir svarīgs, esam praksē pārliecinājušies dažādās krīzes situācijās pēdējo pāris gadu laikā.”

Biedrības iepriekšējais nosaukums, kas ietvēra tikai zāļu lieltirgotavu apvienību, vairs neatbilda aktuālajai situācijai Latvijā. Pēdējo gadu trauksmainie notikumi, kā Covid-19 pandēmija, zāļu trūkums visas Eiropas līmenī un karš Ukrainā, ir būtiski mainījuši zāļu lieltirgotavu uzdevumus un iespējas. Uzņēmumiem ir bijis jāspēj sniegt jaunus pakalpojumus vai būtiski paplašināt pakalpojumu apjomu ļoti īsos un saspringtos termiņos, attiecīgi pārorientējot biznesa un loģistikas procesus. Tādējādi jaunajā realitātē zāļu lieltirgotavas atbilstoši maina arī savas organizācijas uzdevumus un nosaukumu.

Līdz ar nosaukuma maiņu organizācija ir ieguvusi arī jaunu vizuālo identitāti un mājaslapu – vairāk informācijas par asociācijas darbību un aktualitātēm turpmāk varēs atrast vietnē www.lnzaa.lv

Par LNZAA
Biedrība “Latvijas nacionālās zāļu apgādes asociācija” ir dibināta 2005. gadā kā Latvijas Zāļu lieltirgotāju asociācija, un tajā ir apvienojušās Latvijas trīs lielākās zāļu lieltirgotavas – AS “Recipe Plus”, SIA “Magnum Medical” un SIA “Tamro”. LNZAA ir Eiropas zāļu izplatītāju asociācijas GIRP biedrs. Asociācijas biedru kopējais piegādāto zāļu un medicīnas preču apjoms pārsniedz 450 miljonus eiro gada laikā, ik dienas apkalpojot vairāk nekā 1500 klientus – aptiekas, veselības aprūpes iestādes u.c. Asociācijas biedri nodarbina vairāk nekā 500 strādājošos Latvijā.